OŠ Trstenik 2015./16.

Izvanučionička nastava drugaša

Autor: Nives Petričević, Antonela Petrić, Jelena Perković, 23. 11. 2015.

Učenici 2a, 2b i 2c razreda zajedno sa svojim učiteljicama su sudjelovali u izvanučioničkoj nastavi.

Jedan prohladni, vjetroviti jesenski dan nije uspio umanjiti uživanciju koju im je donijelo učenje i zajedničko druženje. Vidjeli smo kako se odvija promet različitim nastavnim sredstvima. Autobusom smo stigli u trajektno pristanište gdje smo malo prošetali i vidjeli kako se odvija promet u brodskoj luci u Splitu. Zaustavili smo se i na autobusnom kolodvoru gdje smo vidjeli perone, vozni red te različite prostorije u autobusnom kolodvoru. Zatim je slijedio najuzbudljiviji dio puta razgledavanje željezničkog kolodvora te vožnja vlakom do Kaštel Starog. Većini učenika je ovo bila prva vožnja vlakom i vjerujemo da će je pamtiti jako dugo. Autobusom smo, zatim otišli do zračne luke Resnik, gdje smo vidjeli najvažnije prostorije u zračnoj luci, te pokoje slijetanje zrakoplova na uzletno-sletnu stazu.

Na povratku su se poigrali u solinskom parku te se puni lijepih dojmova vratili svojim kućama.

Utiske učenika o viđenom i naučenom pročitajte pod - više, a fotografije pronađite u foto-galeriji.

Danas je bio jako hladan , ali zabavan i poučan dan.Naša avantura počela je u autobusu koji nas je doveo na željeznički kolodvor. Vlak nas je odveo do slijedećeg odredišta. Tu nas je čekao autobus koji nas je odveo u zrakoplovnu luku.Kad smo stigli u zrakoplovnu luku probudila su mi se sjećanja na put u Berlin.  Vidjeli smo kako se zrakoplov priprema za polijetanje i kako drugi zrakoplov slijeće.

Na povratku kući uslijedila je prava zabava!

Igrali smo nogomet,  a cure su preskakale vijaču.

Stigli smo kući umorni, ali sretni zbog novih saznanja.

Ante Radić 2.a

Meni je bilo najdraže gledati avion, brodove i voziti se vlakom.

I moram pohvaliti vodiče od srca.

Josipa Ivanović 2.a

Bio je to najbolji izlet ikada.

Ilijana Nevistić 2.a

Za mene je danas bio sretan dan. Puno toga smo naučili, bili na lijepim mjestima i super se proveli.

Gabriela Jadrić 2.a

Ništa nas nije razveselili kao dolazak na željeznički kolodvor i vožnja vlakom kroz Kaštela.

Moji prijatelji su se preplašili kada je vlak ušao u tunel.Bio je to nezaboravan dan.                                                                                        Luka Agnić 2.a

Ujutro rano krenuli smo na izlet. Okupili smo se ispred škole i autobusom se odvezli do trajektne luke i autobusnog kolodvora.

Razgledavali smo luku punu putnika i raznih brodova: trajekata, glisera, katamarana… posebno mi se svidio jedan veliki brod u luci. Na autosnom kolodvoru je također bilo puno putnika i autobusa. Zatim smo krenuli na željeznički kolodvor i promatrali vlakove. Ušli smo u vlak i vozili se. Poslije smo otišli u zračnu luku. Promatrali smo kako se odvija zračni promet i slijeću zrakoplovi, izlaze putnici, kontrolira se prtljaga i drugo. Nakon toga krenuli smo u Solin. Na velikoj livadi uz rijeku igrali smo nogomet, lovice i razne druge igre.

Izlet mi se jako svidio jer je bio raznolik i vrlo zanimljiv. Bilo mi je super. Da se izlet ocjenjuje dao bi mu ocjenu deset.

Adrian Belas 2.b

Na izletu mi je bilo lijepo. Vidjeli smo vlakove, avione, brodove i autobuse. Svidjelo mi se kada smo se vozili vlakom. Najljepši mi je bio željeznički kolodvor zato što se nikada prije nisam vozila vlakom. Na kraju izleta sam se sa prijateljicama  igrala lovice na velikoj livadi uz rijeku Jadro.

Zara Božanić 2.b

Na današnjem izletu mi je bilo jako lijepo. Najviše sam uživao u vožnji vlakom. Ja i moji prijatelji smo na kraju izleta imali vlastiti piknik na travi.

Ivano Brnić 2.b

Danas smo bili na izletu. Posjetili smo sva mjesta o kojima smo učili iz prirode i društva: brodsku luku, željeznički kolodvor, autobusni kolodvor i zračnu luku.

Uz pratnju vodiča na željezničkom kolodvoru smo se ukrcali u vlak. Moram priznati da sam mislila da su putnički vlakovi puno brži. Najbolji dio izleta mi je bila zabava u Solinu.

Lorena Šalov 2.b

Najzabavniji dio izleta mi je bio vožnja vlakom do Kaštela. Svi đaci su bili jako uzbuđeni. Mojoj prijateljici Zari i meni je to bio prvi put da se vozimo u vlaku. Bile smo jako sretne.

Đana Ozretić 2.b

U čekaonici na željezničkom kolodvoru sam jedva čekao ući u naš vlak. Meni je to bila prva vožnja vlakom i nikad neću zaboraviti vožnju mračnim tunelom ispod našeg grada.

Roberto Caktaš 2.b

Na izletu mi je sve bilo zabavno, a najviše mi se svidjela vožnja vlakom. Drago mi je što sam se igrao sa svojim prijateljima na Gospinom otoku. Volio bih da ponovimo ovaj izlet.

Duje Milas 2.b

Osnovna škola "Trstenik" Split / Dinka Šimunovića 22, HR-21000 Split / www.os-trstenik-st.skole.hr / split@os-trstenik-st.skole.hr