Povodom Majčinog dana - 4. b razred

Autor: Linda Kavelj, Željka Kovačić, 12. 5. 2021.

Majčin dan se obilježava u mjesecu svibnju. Ljubav koju djeca osjećaju i pokazuju svojim majkama i obrnuto traje u svakom trenutku i svakom danu i nemjerljiva je. Ovo su samo neke njihove riječi i slike koje to pokazuju. Volimo Vas najdraže naše!

MAJKA
Moja mama je brižna i puna ljubavi. Vrijedna je i uvijek je u mojim mislima i duši. Uvijek mi pomaže čak i ako je vrlo umorna i tek se vratila s posla. Sve mi objašnjava i uvijek se trudi. Mudra je kao sova i nježna kao latica. Sačuva vrijeme za mene, ostale članove moje obitelji, da pripremi ručak... Ona je mila, puna ljubavi, sretna, dobra, smirena, pametna... Najbolja je majka i nikad je ne bih promijenila! Svakome oprašta, njezina je ljubav beskonačna!

Iva Petrović

MAJKA
Moja mama ima lijepu smeđu kosu koja je kratka. Ima blistave smeđe oči. Ona je brižna, pametna, snažna, lijepa, vješta... Ona je moja najveća sreća i ljubav. Kada me svojim glatkim i mekanim rukama zagrli toplije mi je oko srca. Ona je jedina koja mi svojim lijepim pogledom može primamiti osmijeh na lice.

Lucija Leventić

MAJKA
Moja mama se zove Ivana. Moja mama je dobra, lijepa, pametna, brižna, brine se o meni i mojoj sestri, voli životinje... Radi na odvjetništvu. Trudi se da nam svima udovolji što je jako teško, ali svaki put uspije.

Marijeta Tudor

MAJKA
Moja majka je nježna kao latica. Oči su joj boje čokolade. Marljiva je kao pčela. Lijepa je kao cvijet. Pametna je kao učitelj. Ima lijepu žutu kosu kao Sunce. Draga mi je kao oko u glavi.

Lovre Elez

MOJA MAJKA
Moja mama je jako lijepa. Ima dugu smeđu kosu i oči plave kao more. Ima mali nosić i usta koja se uvijek smiju. Lijepa je kao ruža koja se ljulja na laganom povjetarcu.

Marljiva je kao mrav, a hrabra kao lav. Mudra je kao sova i lukava kao lisica. Moja je mama sretna što ima mene, i ja sam sretna što imam nju!

Leonarda Čikotić

« Svibanj 2024 »

Osnovna škola "Trstenik" Split / Dinka Šimunovića 22, HR-21000 Split / www.os-trstenik-st.skole.hr / split@os-trstenik-st.skole.hr