Mali ekonomisti posjetili Ekonomski fakultet u Splitu

Autor: Antonela Petrić, Lada Pavelić, Željka Kovačić, 21. 5. 2021.

Dio učenika 3., 4. i 6. razreda naše škole koji sudjeluju u projektu „Mali ekonomisti“ jučer su posjetili Ekonomski fakultet u Splitu kako bi odradili drugu radionicu planiranu unutar projekta u suradnji s fakultetom. Profesorica Vlatka Škokić za naše je učenike pripremila radionicu na temu poduzetništva u kojoj nije nedostajalo ni igre ni natjecanja, a učenici su u kasnijem razgovoru otkrili kako im je upravo taj dio bio najdojmljiviji. Kako već neko vrijeme učimo o financijskoj pismenosti, poduzetništvu te ekonomskim znanjima potrebnim u svakodnevnom životu ovo je bila izvrsna prilika da nadogradimo i oplemenimo svoje znanje.

U sklopu predavanja prikazan je i video o mladoj poduzetnici Mirti koja je u radionici posvećenoj poduzetništvu u sklopu projekta u školi poslužila kao inspiracija učenicima za izradu poslovnog plana. Naknadno su prezentirani i učenički plakati izrađeni kao rezultat rada te radionice, a koje možete vidjeti u nastavku u galeriji slika.

Podjelom prigodnih darova na kraju posjeta  i pohvalnica za mudro upravljanje novcem, napredna znanja iz financijske pismenosti i poduzetništva zaključili smo aktivnosti planirane u sklopu ovog projekta za ovu školsku godinu no ostaje nada da će se rad na ovom području nastaviti i u budućim generacijama.

« Svibanj 2024 »

Osnovna škola "Trstenik" Split / Dinka Šimunovića 22, HR-21000 Split / www.os-trstenik-st.skole.hr / split@os-trstenik-st.skole.hr