EU CODE tjedan 2022

Autor: Ela Veža, 29. 11. 2022.

Iako je već prošao i skoro mjesec dana od kad smo počeli obilježavati EU CODE tjedan nismo zaboravili da bi ovdje trebalo zabilježiti i opisati aktivnosti koje smo proveli, ali malo dulje smo se bavili refleksijom i povratnim informacijama na odrađeno.

Ove godine učenici osmih razreda koji pohađaju izbornu nastavu informatike organizirali su se u skupine i pripremili nastavu za učenike petih razreda. Aktivnosti su bile raznolike.

Veterani među programerima u Logu opisali su kako izgledaju školska natjecanja iz informatike i koje su prednosti sudjelovanja u Logo ligi. Da programiranje može bit zabavna, a ne teška aktivnost pokazale su Anna i Elsa sa stranice code.org.

Osmašima je bilo zanimljivo vidjeti koliko treba vremena da bi naučili nešto što sad ni ne primjećuju da znaju kao što je spremanje datoteka u svoju mapu na računali ili na Teamsu. Naredbe u Logu PU i PD izgledaju lako, ali pravi je izazov povući isprekidanu vodoravnu ili okomitu liniju u petom razredu.

Jesu li se jedni drugima svidjeli, podržavaju li ovakve načine učenja pokazali su dajući povratne informacije koristeći mentimetar. Vjerujemo da ćemo imati priliku uskoro ponoviti nešto slično. Možda već obilježavajući Večer matematike.

Klikom na Foto-galeriju možete pogledati povratne informacije, a na stranici Informatika 8. razredi možete pronaći tekstove koje su napisali naši osmaši.

« Svibanj 2024 »

Osnovna škola "Trstenik" Split / Dinka Šimunovića 22, HR-21000 Split / www.os-trstenik-st.skole.hr / split@os-trstenik-st.skole.hr