Promocija Zbornika dječjih radova "Ja domovinu imam"

Autor: Antonela Petrić, MARIJA Dujmović Bakota, 15. 12. 2022.

Katehetski ured Splitsko-makarske nadbiskupije, u prigodi 30. obljetnice međunarodnog priznanja Republike Hrvatske, organizirao je u prošloj školskoj godini natječaj literarnih i likovnih radova učenika osnovnih i srednjih škola na temu ''Ja Domovinu imam'' . Natječaj je pobudio veliki interes učenika te je pristiglo mnoštvo njihovih radova. Natječaju su se rado odazvali i učenici i djelatnici naše škole. Dva prosudbena povjerenstva napravila su izbor najboljih radova te je ovih dana izišao iz tiska zbornik učeničkih literarnih i likovnih radova ''Ja Domovinu imam''. U zborniku su se među najboljim imenima tako našla i imena naših učenica i njihovih mentorica. Objavljeni su literarni radovi slijedećih učenica: RINA GALEŠIĆ ( voditeljica Marija Dujmović Bakota), NIKA LUKŠIĆ (voditeljica Marija Dujmović Bakota), SUNČICA SLAVINJAK (voditeljica Zdenka Strizrep), MIA MILIČIĆ ( voditeljica Zdenka Strizrep) i LEONARDA ČIKOTIĆ (voditeljica Mirjana Mešin).

Dana, 14.12.2022. u 18:30h u velikoj dvorani Nadbiskupskog sjemeništa u Splitu održana je svečana promocija zbornika ''JA DOMOVINU IMAM'' i upriličena je svečana dodjela nagrada učenicima osnovnih i srednjih škola koji su po izboru stručnog povjerenstva osvojili prva tri mjesta u obje kategorije. Bilo je jako lijepo i svečano. Dvorana prepuna djece, roditelja, učitelja i ravnatelja pokazala je kako je lijepo biti zajedno. Ovaj svečani ugođaj upotpunila je klapa Pasika iz Kostanja izvedbom nekoliko prigodnih pjesama.

« Svibanj 2024 »

Osnovna škola "Trstenik" Split / Dinka Šimunovića 22, HR-21000 Split / www.os-trstenik-st.skole.hr / split@os-trstenik-st.skole.hr