Bravo matematičari, fizičari i informatičari

Autor: Ela Veža, 21. 2. 2024.

Tjedan zimskih praznika u veljači mnogima dođe kao pravo vrijeme za odmor i osvježenje između učenja i najavljenih provjera, a prije dolaska proljeća i bubica u glavi.

Iako je i ovih dana vrijeme proljetno, no za najbolje matematičare naše škole nema odmora. Na Prirodoslovno-matematičkom fakultetu u Splitu organizirane su radionice za učenike koji su se plasirali na Županijsko natjecanje iz matematike. A takvih je iz OŠ Trstenik čak šest.

Četvrtaše predstavlja Mikula Vrdoljak iz (mentorica Vinja Muštra), a osmaše  Tomislav Žuro (mentorica Ružica Tomaš).

U konkurenciji je dvoje petaša: Dorotea Barčot i Ivan Aljinović (mentorica Ela Veža). Čak je troje šestaša pozvano na daljnje natjecanje. To su Lovre Ercegović, Toni Belak i Noa Živalj (mentorica Tea Stipetić). Posebne čestitke njima i njihovoj mentorici! Nažalost, našeg sedmaša dijelio je samo jedan bod od odlaska na višu razinu natjecanja te mu želimo više sreće iduće godine.

Županijsko natjecanje iz matematike će se održati odmah nakon praznika u ponedjeljak, 26. veljače 2024. u 10:00 u OŠ Split 3. No to nije sve. Odmah u utorak, 27. veljače 2024. u OŠ Lučac  boje naše škole prezentirati će najbolja fizičarka Katija Dobrić (mentorica Ana Lešić). U istom tjednu, u petak 1. ožujka na FESB-u održat će se Županijsko natjecanje iz informatike, a da su ta dva predmeta veoma povezana govori i činjenica da su Ivan i Lovre pozvani na oba natjecanja. Ivan Aljinović kao petaš se natječe u kategoriji Digitalne kompetencije (mentorica Željka Kovačić), a u kategoriji Algoritmi - Logo pozvani su šestaši Filip Simonelli, Mark Jurišić i Lovre Ercegović (mentorica Ela Veža).

Uz čestitke na postignutim dosadašnjim uspjesima želimo im da i u narednim natjecanjima daju sve uz sebe. Dodatne pripreme kod kuće, u školi ili na Teamsu to potvrđuju. A sad samo smireno! Znanje ste već pokazali i dokazali! Sretno!

Osnovna škola "Trstenik" Split / Dinka Šimunovića 22, HR-21000 Split / www.os-trstenik-st.skole.hr / split@os-trstenik-st.skole.hr