> Pogledi

Večer matematike u našoj školi

Autor: Ela Veža, Marko Baburica, 5. 12. 2023.

I ove godine u našoj školi održana je Večer matematike. Održana je 5. prosinca s početkom u 18:30 h. Bilo je mnogo učenika i onih iz razredne i iz predmetne nastave. Svi smo se odlično zabavili i nasmijali rješavajući razne zadatke i igrice. Pod „više" pogledajte kako nam je bilo!

Sve su aktivnosti izgledale jako privlačno. Od igrica smo imali jako bogat izbor, a neke od njih su: matematički memmory, kvadriranje, matematički domino, pictionary i čovječe ne ljuti se, geometrijske vratolomije i slaganje geometrijskih tijela. Mislite li da su zadatci bili dosadni, varate se jer su bili jako kreativni i zanimljivi. Bilo je i tiskanih, a i onih kojima možete pristupiti skenirajući QR kod. Za sve to su zaslužni naši vrijedni nastavnici i učenici. Svaka generacija imala je je svoje mjesto u atriju gdje je mogla pronaći zadatke, igrice (i bombone) za svoju uzrast.

Ovoj večeri također je doprinjelo to što je većina igara i zadataka osmišljena tako da se rješavaju u paru ili grupi, pa smo se uz rješavanje mogli podružiti i popričati. Nakon rješenog zadatka, nastavnik bi nam pročitao rješenje.

Cijela večer je protekla u odličnom matematičkom duhu, a vrhunac je bio dodjela nagrada (nakon što bi svaki učenik ušao u atrij svoje ime i prezime bi napisao na papirić i ubacio ga u vrećicu sa svojom generacijom). Nagrade su dobivala prva tri izvučena papirića iz svake od četiri vrećice. Dobitnici su dobili lijepe nagrade poput ruksaka, mat. vježbenice... Onima koji nisu osvojili ništa sretno sljedeće godine!
Kada je došlo 19:30 h ovoj večeri je nažalost došao kraj, te je tako protekla još jedna Večer matematike u OŠ Trstenik.
Fotografirala: Stela Antičić, 8.a

Novinarska grupa

« Svibanj 2024 »

Osnovna škola "Trstenik" Split / Dinka Šimunovića 22, HR-21000 Split / www.os-trstenik-st.skole.hr / split@os-trstenik-st.skole.hr