Školsko natjecanje - SUDOKU 2022

Autor: Ela Veža, 6. 11. 2022.

Hrvatska Mensa u suradnji s Agencijom za odgoj i obrazovanje i ove godine organizira Sudoku natjecanje za učenike osnovnih i srednjih škola. Na samo natjecanje prijavilo se više od 400 škola i nekoliko tisuća učenika.

U petak, 4. studenoga 2022. u 12 sati 19 učenika naše škole sudjelovalo je na Školskom natjecanju u Sudokuu. U kategoriji Kadeti imali smo 7 učenika petih razreda među kojima su i prošlogodišnji predstavnici naše škole na Regionalnom natjecanju. Moramo pohvaliti i troje prvašića koji su se hrabro nosili u kategoriji Bistrići koja obuhvaća učenike od prvog do četvrtog razreda.

Da zaljubljenika u Sudoku ima u našoj školi znali smo i dok je ovo natjecanje imalo samo regionalni karakter te su naši učenici redovito sudjelovali na natjecanju koje se održavalo na FESB-u i ostvarivali zapažene rezultate.

Već drugu godinu natjecanje ima državni karakter i vjerujemo da će naši sudokoljupci s vremenom postizati sve bolje rezultate jer oni najbolji idu i na Svjetsko prvenstv u sudokuu (World Sudoku Championship) koje je ove godine u Torontu (Kanada).

Očekujući privremene rezultate vjerujemo da će neki od naših učenika biti pozvani na regionalno natjecanje koje će se održati 26. studenoga 2022. Najbolji natjecatelji s regionalnog natjecanja okušat će svoje vještine na državnom natjecanju 10. prosinca 2022. u Vodicama gdje će se formirati i reprezentacija za međunarodno natjecanje.

Prema privremenim rezultatima u našoj školi u kategoriji Kadeti prvo mjesto dijele učenici Toni Belak i Leona Jerković, a u kategorij Bistrići najbolji rezultat postigao je Niko Fabris. Zanimljivo je da u obje kategorije imamo četvero učenika koje dijele drugo mjesto. Hoće li netko od naših najboljih učenika biti pozvan na daljnja natjecanja saznat ćemo uskoro.

Ako želite vidjeti kako su izgledali zadaci koje je trebalo riješiti u veoma kratkom roku možete ih preuzeti s poveznica.

Isprobajte samostalno ili u društvu ovogodišnje izazove i pridružite se natjecanju naredne školske godine!

« Svibanj 2024 »

Osnovna škola "Trstenik" Split / Dinka Šimunovića 22, HR-21000 Split / www.os-trstenik-st.skole.hr / split@os-trstenik-st.skole.hr